پیش بینی روزانه

هفته‌ای گرم در انتظار مشهدی‌ها | آغاز روند افزایش دما در خراسان رضوی از فردا (۵ تیرماه ١۴٠٢)

در ٢۴ ساعت گذشته قوچان با ١۶ درجه و مه‌ولات با ۴١ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده‌اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان بجستان با سرعت ٧٢ کیلومتر بر ساعت گزارش شده و شهرستان‌های قوچان و سبزوار کمتر از یک دهم بارش خفیف باران ثبت شده است.

 

 با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٢۴ و ٣۵ درجه را به ثبت رسانده است امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٢۴ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٣۵ درجه خواهد رسید.

 

با اشاره به اینکه از فردا روند افزایش دما در سطح استان آغاز می‌شود، تاکید کرد: فردا دمای هوای مشهد به ٣٣ درجه و تا اواخر هفته به ٣٨ درجه می‌رسد، اما در مناطق گرمسیر دما به بیش از ۴٠ درجه خواهد رسید.

 

 براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای امروز وزش باد شدید پدیده غالب جوی در سطح استان است که در مناطق بادخیز و مستعد استان وزش باد همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت است.

 

 ضمن اینکه امروز افزایش ابرناکی را در سطح استان داریم در ساعات بعدازظهر برای مناطقی از استان احتمال بارش‌های رگباری باران پیش‌بینی می‌شود.

 

 فردا وزش باد با شدت کمتری در نواحی مستعد ادامه دارد.

 

با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٨٨ بوده و امروز مشهد با شاخص ٨۴ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه‌های چمن، الهیه و سرافرازان در شرایط ناسالم قرار دارد

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا