پیش بینی روزانه

افزایش ٣ تا ۶ درجه‌ای دما در خراسان رضوی (۵ تیرماه ١۴٠٢)

: در ٢۴ ساعت گذشته قوچان با ١٣ درجه و مه‌ولات با ٣٧ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده‌اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان‌ بجستان با سرعت ۶٨ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٢٠ و ٣٠ درجه را به ثبت رسانده است، گفت: امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٢٠ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٣٢ درجه خواهد رسید. 

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی پدیده غالب در استان آغاز روند افزایشی دما است که از امروز آغاز می‌شود و تا روز چهارشنبه ادامه دارد و افزایش دما به گونه‌ای است که در غالب نقاط استان روز چهارشنبه نسبت به امروز افزایش ٣ تا ۶ درجه‌ای رخ خواهد داد.

 

 امروز همچنان شاهد وزش باد شدید در سطح خراسان رضوی هستیم که در مناطق بادخیز و مستعد استان وزش باد همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت است. فردا به صورت موقت از شدت وزش باد کاسته می‌شود اما مجددا روز چهارشنبه شاهد افزایش سرعت وزش باد در سطح استان خواهیم بود.

 

همچنین طی ساعات بعدازظهر امروز شاهد افزایش ابرناکی با احتمال بارش‌های رگباری باران در ارتفاعات استان خواهیم بود.

 

با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٨٢ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩١ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاههای چمن، الهیه در شرایط ناسالم و ایستگاه طرق در شرایط پاک قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا