پیش بینی روزانه

وزش باد شدید و روند کاهش دما در خراسان رضوی تا دوشنبه (۵ تیرماه) ادامه دارد

در ٢۴ ساعت گذشته قوچان با ١۵ درجه و مه‌ولات با ۴١ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهرستان های خراسان رضوی بوده‌اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان‌ بجستان با سرعت ۶٨ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. 

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٢۴ و ٣۵ درجه را به ثبت رسانده است، گفت: امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٢٣ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٣۴ درجه خواهد رسید. 

 

 براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی طی امروز و فردا وزش باد شدید پدیده غالب جوی در سطح استان است که در مناطق بادخیز و مستعد استان وزش باد همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت است.

 

 همچنین طی این مدت روند کاهشی دما و افزایش ابرناکی با احتمال بارش های رگباری باران به ویژه در ارتفاعات و شمال غرب استان را خواهیم داشت.

 

 برای روز دوشنبه همراه با روند افزایش دما وزش باد شدید توام با گردوخاک به ویژه در نواحی بادخیز پیش‌بینی می‌شود.

 

 با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٩٠ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩٧ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاههای مفتح، امامیه و چمن در شرایط ناسالم و ایستگاه طرق در شرایط پاک قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا