پیش بینی روزانه

کاهش ٣ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در خراسان رضوی (١٠ تیرماه ١۴٠٢)

در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با دمای هوای ١۴ درجه و شهرستان مهولات با دمای هوای ۴۳ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد در شهرستان تربت‌حیدریه با سرعت ۴٧ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٣٧ و ٢۴ درجه را به ثبت رسانده است امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٣٨ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٢٣ درجه خواهد رسید. دمای کنونی این شهر ٣٣ درجه است.

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز بر شدت وزش باد در سطح استان افزوده خواهد شد که همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت است.

 

همچنین در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در شمال غرب استان افزایش ابرناکی همراه با رگبار پراکنده باران را خواهیم داشت.

 

 فردا دمای هوا در گرم‌ترین ساعات در سطح خراسان رضوی بین ٣ تا ۶ درجه کاهش خواهد داشت.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٩۴ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩٢ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه‌های چمن و الهیه در شرایط ناسالم قرار دارند.

 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا