پیش بینی روزانه

هواشناسی خراسان رضوی در پی تقویت جریانات ناپایدار جوی هشدار سطح نارنجی صادر کرد

وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق، بارش تگرگ، آبگرفتگی، ایجاد روان‌آب و سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه شمالی استان.وزش باد شدید در شمال، شمال‌شرق، شرق و جنوب‌غرب همراه با بروز خسارت همچنین انتقال ذرات گردوغبار و کاهش کیفیت هوا در غالب نقاط استان پیش بینی شده است.

 

 تا ظهر فردا ۱۴ مهرماه بانفوذ سامانه بارش‌زا به استان انتظار می‌رود شاهد وقوع بارشهای رگباری توأم با رعدوبرق (نواحی مستعد بارش تگرگ) و وزش باد شدید در نیمه شمالی استان باشیم.

 

بیشترین حجم بارش در شهرستانها و توابع: درگز، قوچان، کلات، چناران، نیشابور، فیروزه، جوین، جغتای، نواحی شمالی سبزوار همچنین ارتفاعات و دامنه‌های هزار مسجد و بینالود پیش‌بینی می‌شود.

 

 تغییر در گرادیان فشار هوا باعث افزایش شدت وزش باد در سطح استان خواهد شد. که در نواحی بادخیز همراه با طوفان گردوخاک و بروز خسارت پیش‌بینی می‌شود.ضمنا جهت جریانات باعث کاهش کیفیت هوا و میدان دید در غالب نقاط استان می‌شود.

 

 کیفیت هوا تا بعدازظهر شنبه هفته آینده در برخی از نقاط استان بویژه شهرستانهای سرخس، صالح آباد، تربت جام و مشهد مقدس در شرایط ناسالم باقی بماند.

 

 آبگرفتگی، ایجاد روانآب و سیلاب (بویژه نیمه شمالی)، پیش‌بینی کاهش کیفیت هوا و میدان دید در غالب نقاط استان همچنین بروز خسارت بعلت شدت وزش باد در نواحی بادخیز استان پیش بینی شده است.

 

 عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و همچنین خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی و تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از خسارات احتمالی به علت افزایش شدت وزش باد انجام شود.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا