اخبار هواشناسی

ناسا گرم ترین تابستان ثبت شده را تایید کرد

دانشمندان ناسا می گویند، برای میلیون‌ها نفری که تابستان را در نیمکره شمالی زمین ساکن بودند زمین گرم ترین تابستان خود را از زمان شروع ثبت آمارهای هواشناسی در سال ۱۸۸۰ تجربه کرده است.

 

 این اعلامیه از سوی محققان موسسه مطالعات فضایی گادرد (GISS) در نیویورک، به دنبال ماه‌های متوالی رکورد دمایی بیان شده است.

 

ژوئن، ژوئیه و آگوست با هم، ۰.۴۱ درجه فارنهایت (۰.۲۳ درجه سانتیگراد) گرمتر از رکوردهای ثبت شده ناسا و ۲.۱ درجه فارنهایت (۱.۲ درجه سانتیگراد) گرمتر از میانگین تابستان بین سالهای ۱۹۵۱ و ۱۹۸۰ بوده است. آگوست ۲.۲ درجه فارنهایت (۱.۲ درجه سانتی گراد) گرمتر از میانگین بود.

 

و شاید تعجب آور نباشد که ژوئن، جولای و آگوست امسال رکورد سال های گذشته را شکسته اند. جولای با افزایش دمای ۰.۲۴ درجه سانتیگراد (۰.۴۳ درجه فارنهایت) نسبت به سال ۲۰۱۹ رکورد قبلی را شکست و گرم ترین جولای پنج سال گذشته لقب گرفت.

 

بیل نلسون، مدیر ناسا، گفت:دمای بی سابقه تابستان ۲۰۲۳ تنها مجموعه ای از اعداد نیست، بلکه منجر به عواقب وحشتناک در دنیای واقعی می شود. از گرمای شدید در آریزونا و سراسر کشور گرفته تا آتش‌سوزی‌های جنگلی در سراسر کانادا و سیل شدید در اروپا و آسیا، تغییرات آب و هوایی زندگی و معیشت را در سراسر جهان تهدید می‌کند.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا