پیش بینی روزانه

گبار باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور | ۱۴۰۲/۴/۲۹

رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، البرز و تهران خبر داد.

 

 امروز در مناطقی از زنجان، قزوین و استان‌های ساحلی خزر یعنی گیلان، مازندران و غرب گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کردستان و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و تهران رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

 

 فردا این شرایط را مناطقی از ایلام و شمال غرب و روز شنبه شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی خواهند داشت.

 

تا روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش‌ها با شدت کمتری در مناطق شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی ادامه می‌یابد.  

 

طی سه روز آینده در دامنه‌ها وارتفاعات جنوب کشور از جمله جنوب سیستان وبلوچستان، جنوب کرمان و شرق و شمال هرمزگان هم در ساعات بعد از ظهر این بارش رگباری را خواهیم داشت.

 

 طی پنج روز آینده در شرق و شمال شرق کشور، بخش‌هایی از مرکز، جنوب شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

 

امروز و فردا در نیمه شمالی کشور به ویژه استان‌های ساحلی خزر روند دما نسبتا افزایشی است.

 

 آب‌های خلیج فارس امروز و فردا و آب‌های دریای عمان شنبه و یکشنبه این شرایط را دارند.

 

 آسمان تهران را برای امروز صاف تا قسمتی ابری اعلام کرد و گفت: گاهی وزش باد نیز رخ می‌دهد و افزایش ابر در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.

 

بیشینه دمای تهران امروز ۳۷ درجه خواهد شد و کمینه دما هم به ۲۵ درجه رسید.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا