پیش بینی روزانه

از شدت گرمای هوا در خراسان رضوی کاسته می‌شود (٢١ تیرماه ١۴٠٢)

در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با دمای هوای ١٨ درجه و شهرستان سرخس با دمای هوای ۴۵ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد در شهرستان کلات نادری با سرعت ۵۴ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

 با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۴١ و ٢٢ درجه را به ثبت رسانده است امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات با دو درجه کاهش به ٣٨ و در خنک‌ترین ساعات با دو درجه افزایش به ٢۴ درجه خواهد رسید.

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی تا انتهای هفته جاری پدیده غالب جوی افزایش سرعت وزش باد در سطح استان است که در اکثر نقاط وزش باد شدید توام با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و با احتمال بروز خسارت خواهد بود.

 

 همچنین برای نواحی بادخیز شرقی و جنوبی گاهی طوفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. از فردا روند کاهش دمای هوای گرم به صورت تدریجی در سطح استان آغاز می‌شود و از شدت گرما کاسته خواهد شد، ضمن اینکه از هفته آینده در نیمه شمالی استان افزایش ابرناکی را خواهیم داشت.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٨١ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩۴ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه الهیه در شرایط ناسالم قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا