پیش بینی روزانه

هفته آینده گرم‌ترین هفته تیرماه / هشدار جدی هواشناسی برای برخی استان‌ها | ۱۴۰۲/۴/۱۶

هفته آینده، گرم‌ترین هفته تیرماه سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرامی برقرار است؛ تنها در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران و ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

 

امروز همچنین در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مناطق مرکزی کشور شامل استان‌های مرکزی، قم، اصفهان و یزد وزش باد شدید و در برخی مناطق خیزش گردوخاک روی می‌دهد.

 

شنبه، یکشنبه و دوشنبه آینده در کشور جو آرام و آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی شده است. سه‌شنبه آینده برای شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران رگبار باران گاهی بار رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

طی ۵ روز آینده در شمال شرق ، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک انتظار می‌رود. به‌ویژه در نواری شرقی کشور و منطقه زابل وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پدیده غالب خواهد بود.

 

طی بر اساس اعلام سازمان هواشناسی هفته جاری هفته آینده، گرم‌ترین هفته تیرماه است. طی روزهای جمعه تا یکشنبه در شمال غرب و غرب کشور افزایش دما روی می‌دهد. برای غرب سواحل دریای خزر ثبات نسبی دما طی ۵ روز آینده و برای شرق این سواحل افزایش دما به‌ویژه در روزهای شنبه و یکشنبه آینده پیش‌بینی شده است.

 

تا روز سه‌شنبه آینده نیز برای جنوب غرب ماندگاری هوای گرم و برای دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا