پیش بینی روزانه

پیش بینی هواشناسی از رگبار و رعدوبرق مهمان برخی نقاط کشور | ۱۴۰۲/۴/۲

طی امروز و فردا در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات اردبیل به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت با احتمال تگرگ و در برخی نقاط واقع در استان‌های ساحلی دریای خزر به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

 

روز یکشنبه در برخی مناطق واقع در مازندران، گلستان و دامنه‌ها و ارتفاعات تهران و البرز و دوشنبه در دامنه‌ها و ارتفاعات تهران و البرز شاهد رگبار و رعدوبرق خواهیم بود.

 

همچنین طی سه روز آینده به ویژه طی روز یکشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌ها و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان افزایش ابر رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

 

دوشنبه و سه شنبه در برخی مناطق نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب کرمان به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات، رگبار باران گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

 

 

طی پنج روز آینده در جنوب غرب و نوار مرزی غرب کشور، در بعضی ساعات، سرعت وزش باد افزایش می‌یابد. امروز و فردا خیزش گردوخاک در این مناطق دور از انتظار نیست.

 

دوشنبه و سه شنبه دما در نیمه شمالی کشور بتدریج دما افزایش می یابد، افزایش دما در شمال غرب محسوس خواهد بود.

 

طی پنج روز آینده دریای عمان از امروز تا دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. دریای خزر نیز جمعه و شنبه به نسبت مواج است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا