اخبار هواشناسی

پیش‌بینی دمای بالاتر از ۵۰ درجه در خوزستان

وقوع دمای ۵۰ درجه و بالاتر در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان طی امروز چهارشنبه تا آخر هفته پیش‌بینی می‌شود.

 

وقوع دمای ۵۰ درجه و بالاتر در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان طی امروز چهارشنبه تا آخر هفته پیش‌بینی می‌شود. در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۸.۶ و ایذه با ۲۳.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداقل دمای اهواز ۳۱.۳ و حداکثر ۴۶.۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 

 در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اواسط وقت امروز جریانات جنوبی و مرطوب، سبب افزایش رطوبت و مه رقیق در مناطق ساحلی، جنوبی، شرقی، غربی و مرکزی خواهد شد.

 

 امروز نیز با توجه به انباشت رطوبت و ضرایب بالای ناپایداری، رشد ابرهای همرفتی و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و تندبادهای لحظه ای در برخی نقاط استان به ویژه مناطق شمالی و شرقی قابل انتظار است و طی روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی، متوسط گاهی شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

 استقرار توده هوای گرم و وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در مناطق جنوبی، غربی، مرکزی و بخش‌هایی از مناطق شمالی از روز چهارشنبه تا پنجشنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا