پیش بینی روزانه

افزایش دما و کاهش سرعت و شدت باد در اواخر هفته در خراسان رضوی (٢۶مرداد ١۴٠٢)

از امروز تا پایان هفته جاری از شدت و سرعت وزش باد کاسته می‌شود و فقط در نواحی بادخیز شرق و جنوب‌شرقی استان وزش باد شدید همراه با گردوخاک خواهد بود.

 

از شنبه هفته آینده ضمن افزایش سرعت وزش باد شاهد افزایش ابرناکی در نیمه شمالی هستیم. یکشنبه و دوشنبه در برخی نواحی شمالی به‌ویژه ارتفاعات و شمال غرب استان شاهد بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق خواهیم بود.

 

در ۲۴ساعت گذشته قوچان با ٧درجه و شهرستان‌ سرخس با دمای هوای ٣۵درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد از شهرستان‌ تایباد با سرعت ۶١کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. 

 

 در همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٣١ و ١۶درجه را به ثبت رسانده است، گفت: امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٣٣درجه و در خنک‌ترین ساعات به ١٩درجه خواهد رسید. 

 

با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت کنونی هوای مشهد با عدد۶٣ در شرایط قابل قبولی قرار دارد. ایستگاه‌های هفت حوض و چمن در شرایط پاک قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا