پیش بینی روزانه

هشدار سازمان هواشناسی برای ۱۸ استان | بارندگی در این استان ها | ۱۴۰۲/۵/۱۶

امروز در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، مناطقی از مرکز در استان‌های قم، مرکزی و اصفهان افزایش ابر، گاهی رگبار،‌رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

فردا سه‌شنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس ادامه خواهد داشت. بیشینه بارش طی ۲ روز آینده برای ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های سمنان،‌ تهران و مازندران انتظار می‌رود

 

روز چهارشنبه در بخش‌هایی از غرب،‌ ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی و پنجشنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی،‌ رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

طی ۵ روز آینده در دامنه‌ها و ارتفاعات واقع در هرمزگان،‌جنوب سیستان و بلوچستان،‌ جنوب کرمان و جنوب و شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

 

طی ۵ روز آینده در برخی مناطق شمال شرق،‌شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا روی می‌دهد. این شرایط روز های چهارشنبه تا جمعه در شرق کشور تشدید شده و طوفان گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی روی می‌دهد.

 

همچنین طی ۳ روز آینده در برخی ساعات سرعت وزش باد در جنوب غرب و نوار مرزی غرب کشور افزایش یافته که باعث خیزش گردوخاک در برخی از این مناطق می‌شود. امروز و فردا تنگه هرمز، شمال و مرکز خلیج‌فارس و طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا