اخبار هواشناسی

پیش‌بینی آب‌وهوای پایتخت طی روز‌های آینده | ۱۴۰۲/۵/۱۴

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگو‌های پیش‌بینی عددی وضعیت جوی استان تهران برای امروز (۱۴ مرداد) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید تا خیلی شدید و در مناطق مستعد نیمه جنوبی گاهی با خیزش گردوخاک و امکان انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

از عصر فردا تا چهارشنبه (۱۵ تا ۱۸ مرداد) با گذر متناوب امواج بارشی آسمانی کمی ابری تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات به‌ویژه ساعات بعد از ظهر تا شب همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید در سطح استان، گاهی با بارش پراکنده و در نیمه شمالی و ارتفاعات گاهی با رگبار و رعد و برق مورد انتظار است.

 

آسمان تهران فردا (۱۵ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۱۶ مرداد) قسمتی ابری و از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 ایستگاه‌های ورامین و فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند. 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا