پیش بینی روزانه

هواشناسی خراسان رضوی هشدار سطح زرد صادر کرد | ۱۴۰۲/۵/۱۳

طبق تحلیل نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز تا اوایل وقت روز دوشنبه با توجه به نفوذ جریانات مرطوب شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو وقوع بارش‌های رگباری همراه با ناپایداری‌های جوی در این استان پیش بینی شده است.

 

در این مدت ضمن افزایش ابرناکی باید شاهد وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در برخی نقاط، بارش تگرگ، همچنین آبگرفتگی، روانآب و سیلاب و در برخی از نقاط استان بویژه نیمه شمالی، شمال غرب و نیز برخی از نواحی مرکزی خراسان رضوی باشیم.

 

بیشترین حجم بارش در طول فعالیت این سامانه برای روز شنبه در شهرستانها و توابع درگز، قوچان بویژه ناحیه باجگیران، چناران، دامنه‌های شمالی بینالود و ییلاقات شهر مشهد و برای روز یکشنبه نیز در شهرستان‌های درگز، قوچان، کلات، چناران، جوین، جغتای، سبزوار، نیشابور، دامنه‌های بینالود و هزار مسجد، فریمان، نواحی مرتفع تربت حیدریه، کوهسرخ و مشهد رخ خواهد داد.

 

با بیان اینکه وزش باد بطور متناوب تا پایان هفته جاری در خراسان رضوی جریان دارد، می‌افزاید: وزش باد شدید، طوفان گرد وخاک همراه با احتمال بروز خسارت در نواحی بادخیز بویژه نیمه شرقی و جنوب‌شرق استان همراه با کاهش کیفیت هوا و میدان دید قابل پیش‌بینی است.

 

عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از خسارات ناشی از شدت وزش باد در نظر گرفته شود.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا