پیش بینی روزانه

دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره گرمازدگی هشدار داد | ۱۴۰۲/۵/۱۰

با توجه به افزایش شدت گرما، پیشگیری از گرما زدگی به خصوص برای کودکان و سالمندان بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

 گرمازدگی زمانی ظاهر می‌شود که فرد، مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب و یا دمای بالا قرار بگیرد و شدت آن بسته به میزان فعالیت و رطوبت از دست داده شده بدن، بستگی دارد.

 

افرادی که دچار گرمازدگی می‌شوند به علت مختل شدن مکانیسم تعریق و از دست دادن مقدار فراوان آب بدن، درجه حرارت بدنشان به شدت افزایش می‌یابد که همین امر موجب کاهش سطح هوشیاری و در نتیجه منجر به فوت فرد می‌شود.

 

 با بیان این که در اولین اقدام باید بیمار را از محیط گرم خارج کرد افزود: خارج کردن لباس بیمار، خنک کردن وی و پوشاندن بیمار با ملحفه مرطوب از جمله اقدامات دیگری است که تاثیر بسزایی در درمان اولیه گرمازدگی خواهد داشت.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا