اخبار هواشناسی

صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای کرمان | ۱۴۰۲/۵/۱۰

رشد ابرهای همرفتی از امروز سه‌شنبه اولین توصیف سامانه است که رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در برخی نقاط همراه با خیزش گردوخاک از مخاطرات آن است که در منطقه جنوب و جنوب غرب کرمان پدیدار می‌شود.

 

آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب و اختلال در سفرهای بین شهری، طغیان رودخانه‌های فصلی، سیلابی شدن مسیل.ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت و اختلال در ناوگان حمل‌ونقل زمینی، ریلی و هوایی و احتمال خسارت به محصولات باغی و زراعی را در پی دارد.

 

چهارشنبه و پنجشنبه نیز وزش باد شدید(۱۲۰روزه) در نواحی مستعد توفان گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و با احتمال توفان شن پیش‌بینی می‌شود که نوار شرقی کرمان بیشترین درگیری را دارد.

 

در مناطق مستعد توفان گرد و خاک و شن، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، دکل‌های برق و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهن سال دور از انتظار نیست.

 

اجتناب از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از هرگونه تردد، توقف و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در سفرهای بین‌شهری، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و اتخاذ تمهیدات لازم در کشاورزی، اجتناب از رفت‌وآمدهای غیر ضروری برای افراد سالمند و بیمارهای تنفسی و قلبی، پرهیز از فعالیت کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده ای، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اجتناب در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهن سال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی لازم و ضروری است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا