پیش بینی روزانه

احتمال بارش‌های پراکنده در خراسان رضوی | ۱۴۰۲/۵/۷

افزایش ابرناکی در استان، موجب بارش‌های پراکنده در مناطق مرتفع و نواحی کوهستانی خواهد شد.

 

 این بارش‌ها در مناطق مستعد با احتمال بروز سیلاب و رواناب همراه خواهد بود و وزش باد نیز همچنان پدیده غالب در نواحی جنوبی و شرقی استان است که با توجه به این شرایط، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا برای این مناطق پیش بینی می‌شود.

 

 روز گذشته شهرستان بجستان، بیشترین سرعت وزش باد استان را با عدد ۶۱ کیلومتر در ساعت به ثبت رسانده است.

 

 به لحاظ دمایی، هوای گرم همچنان در استان ماندگار است و این گرما حداقل تا پایان هفته باقی خواهد ماند و در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۷ و سرخس با ۴۲ درجه سلسیوس به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند.

 

 در همین بازه کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۲۳ تا ۳۶ درجه را تجربه کرده است و دمای کنونی هوای مشهد ۳۲ درجه سلسیوس است که بنا بر تحلیل نقشه های هواشناسی دمای این کلانشهر امروز تا ۳۶ درجه افزایش می‌یابد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا