پیش بینی روزانه

هشدار وقوع سیل در سیستان‌وبلوچستان | شروع بارش‌ها با شدت کمتر در ۱۰ استان دیگر ۱۴۰۲/۵/۳

امروز (سه‌شنبه) بارش‌ها در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه و ارتفاعات در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب‌شرق فارس آغاز می‌شود.

 

روز چهارشنبه نیز در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، شرق و شمال هرمزگان، نیمه‌جنوبی کرمان و جنوب شرق فارس بارندگی پیش‌بینی شده است. روز پنجشنبه نیز بارش‌ها در نیمه جنوبی سیستان‌و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان تداوم دارد.

 

با صدور هشدار نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی از امروز سه‌شنبه تا پایان روز چهارشنبه در نیمه جنوبی سیستان و باوچستان فراهم است و نوع مخاطره را رگبار باران، رعدو برق، وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ وجود دارد

 

بر این اساس نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان امروز و فردا با خطر سیلابی شدن مسیل‌ها، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌آب، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها مواجه است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا