پیش بینی روزانه

وزش باد شدید در مشهد ادامه دارد | سرعت وزش باد به ۴٠ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید (۲۸ تیرماه ١۴٠٢)

در ۲۴ ساعت گذشته فریمان با دمای هوای ١٧ درجه و شهرستان داورزن با دمای هوای ۴١ درجه به ترتیب خنکترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد از شهرستان‌های بجستان با سرعت ۶٨ کیلومتر، سبزوار ۶۵ کیلومتر، تایباد ۶١ کیلومتر و مشهد ٢٩ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی میان ۲۲ و ٣٢ درجه را به ثبت رسانده است امروز دمای هوای این کلانشهر در گرمترین ساعات به ٣٢ و در خنک‌ترین ساعات به ٢١ درجه خواهد رسید.

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز همچنان شدت و سرعت وزش باد در سطح استان ادامه دارد و در نواحی بادخیز جنوبی و شرقی استان همراه با طوفان گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و بروز خسارت است.

 

 برای امروز و فردا برای نیمه شمالی استان به ویژه در ارتفاعات شمالی غرب استان رگبار پراکنده باران و رعدو برق پیش‌بینی می‌شود. فردا از سرعت وزش باد به طور موقت کاسته می‌شود، اما از بعدازظهر روز جمعه، ۳۱ تیر، شاهد افزایش سرعت وزش باد در سطح استان خواهیم بود.

 

 امروز وزش باد در مشهد نسبت به روز گذشته بیشتر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که سرعت آن در مشهد به ۴٠ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین در نیمه شمالی شاهد افزایش ابرناکی و احتمال بارش پراکنده باران و رعد و برق به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر روی شاخص ١٨۴ بوده و امروز مشهد با شاخص ٨٨ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه‌های نخریسی با شاخص ٢٧٨، رسالت با شاخص ٢٢٠، تقی‌آباد و خیام جنوبی با شاخص ٢۶١ همچنان بسیار ناسالم، ایستگاه‌های سرافرازان، هفت‌حوض، خاقانی، خیام شمالی، و شهید آوینی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد. همچنین ایستگاه الهیه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ایستگاه چمن در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا