پیش بینی روزانه

آب‌گرفتگی معابر در ۱۲ استان | تداوم خیزش گرد و خاک در شرق کشور | ۱۴۰۲/۴/۲۸

امروز در مناطقی از غرب گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم و همچنین در شمال آذربایجان غربی ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در این استان‌ها و ارتفاعات شرق و شمال هرمزگان انتظار وقوع رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی می‌رود.

 

فردا پنجشنبه علاوه بر این که در برخی مناطق استان‌های گیلان، مازندران و غرب گلستان ابرناکی و بارش روی می‌دهد، در شمال آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی،‌ اردبیل، زنجان، قزوین، ارتفاعات در استان‌های البرز و تهران افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده است.

 

روز جمعه نیز برای برخی مناطق آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار،‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

شنبه هفته آینده علاوه بر این مناطق در سیستان و بلوچستان نیز رگبار پراکنده روی می‌دهد. یکشنبه آینده نیز در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آرامی مستقر می‌شود و فقط در ارتفاعات واقع در آذربایجان غربی و گلستان رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

 

طی ۳ روز آینده در نوار شمالی کشور به‌ویژه در سواحل دریای خزر روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

 

همچنین طی ۵ روز آینده در شمال شرق و شرق کشور و بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک ادامه دارد. فردا و روز جمعه نیز خلیج فارس مواج پیش‌بینی شده است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا