پیش بینی روزانه

وضعیت هواشناسی امروز سه شنبه ۲۷ تیر ماه ۱۴۰۲

امروز در گیلان، گلستان، مازندران، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می‌دهد که شدت بارش در استان گیلان است.

 

چهارشنبه در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

 

جمعه در گیلان و بخش‌هایی از شمال غرب بارش پراکنده و شنبه در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش با شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

 

طی سه روز آینده در ارتفاعات واقع در هرمزگان جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر بارش پراکنده گاهی رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

 

طی پنج روز آینده در شمال شرق و شرق کشور بویژه منطقه (زابل) وزش باد شدید همراه با گردوخاک پدیده غالب خواهد بود. همچنین امروز در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور نیز در بعضی ساعات وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک رخ خواهد داد.

 

همچنین طی روز‌های پنجشنبه تا شنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در قم، جنوب تهران و نیمه شمالی اصفهان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

 

امروز دریای خزر و طی سه آینده دریای عمان تنگه هرمز و روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس مواج است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا