پیش بینی روزانه

هشدار سطح نارنجی برای خراسان رضوی | ۱۴۰۲/۴/۲۷

با توجه به افزایش شاخص کیفیت هوا و تحلیل نقشه‌های هواشناسی که بیانگر ادامه وزش باد شدید در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان و انتقال گرد و غبار و گرد و خاک به سایر نواحی استان است هشدار شماره ۲۱ با سطح نارنجی صادر شده است.

 

بر اساس این اطلاعیه، وزش باد شدید در نواحی جنوبی و شرقی همراه با گرد و خاک با وقوع خسارت، انتقال گرد و خاک و غبار به سایر نقاط استان از جمله مشهد و ماندگاری شاخص ناپایداری در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها پیش بینی می‌شود.

 

طبق این اطلاعیه، توفان گرد و خاک امروز ۲۷ تیرماه آغاز شده است و پیش بینی می‌شود این وضعیت با شدت و ضعف تا روز‌های پایانی هفته جاری ماندگار باشد.

 

همچنین بر اساس این اطلاعیه با توجه به ادامه وزش باد، پدیده گرد و خاک و کاهش میدان دید، اختلال در سیستم حمل و نقل پیش بینی شده است.

 

 تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از خسارات ناشی از شدت وزش باد، خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، خودداری از فعالیت‌های طولانی مدت خارج از منزل به ویژه برای سالمندان و افراد دارای بیماری‌های تنفسی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، عدم تردد و توقف در حاشیه ساختمان‌های نیمه تمام و درختان فرسوده تاکید می‌شود 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا