پیش بینی روزانه

هوای مشهد خنک می‌شود (٢۶ تیر ماه ١۴٠٢)

طی ۲۴ ساعت گذشته فریمان با دمای ١٨ و شهرستان سرخس با دمای ۴٣ درجه به ترتیب خنکترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد از شهرستان رشتخوار با سرعت ۶١ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

 با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی بین ۲۵ تا ٣٧ درجه را به ثبت رسانده امروز دمای هوای این کلانشهر در گرمترین ساعات به ٣٨ و در خنکترین ساعات به ٢٣ درجه خواهد رسید.

 

 براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز بر شدت و سرعت وزش باد در سطح استان افزوده خواهد شد و در نواحی بادخیز جنوبی و شرق همراه با طوفان گردوخاک و بروز خسارت است.

 

 برای امروز و فردا برای نیمه شمالی استان به ویژه در ارتفاعات شمالی غرب استان رگبار پراکنده باران و رعدو برق پیش‌بینی می‌شود.

 

از فردا به ویژه در نیمه شمالی و شرق استان شاهد کاهش سه تا پنج درجه‌ای دما خواهیم بود. فردا دمای مشهد با پنج درجه کاهش به ٣٣ درجه می‌رسد.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر روی ٨٣ بوده و امروز مشهد با شاخص ٨٠ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه‌های نخریسی و تقی‌آباد نیز در شرایط ناسالم است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا