پیش بینی روزانه

افزایش تدریجی و مختصر دما در خراسان رضوی طی روز‌های آتی (٢۴ تیر ماه ١۴٠٢)

طی ۲۴ ساعت گذشته فریمان با دمای ١٧ و بردسکن با دمای ۴٢ درجه به ترتیب خنکترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد در شهرستان خواف با سرعت ٨٣ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی بین ۲۳ تا ٣۵ درجه را به ثبت رسانده،  امروز دمای هوای این کلانشهر در گرمترین ساعات به ٣۶ و در خنکترین ساعات به ٢۴ درجه خواهد رسید.

 

 براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز تا اواسط هفته آینده به طور متناوب در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش ابرناکی در نیمه شمالی استان خواهیم بود. طی این مدت احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده در نواحی شمالی به ویژه ارتفاعات و شمال غرب استان می‌رود.

 

 همچنان از فردا بر سرعت و شدت وزش باد در سطح استان افزوده خواهد شد که در نواحی بادخیز و مستعد به ویژه در بخش‌هایی از شرق، نیمه جنوبی و جنوب شرق استان همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

 شاخص کیفیت هوای شهر در ٢۴ ساعت گذشته ٧٠ بوده و هوای امروز مشهد نیز با شاخص ٧٢ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا