پیش بینی روزانه

تداوم وزش باد در سطح خراسان رضوی | دمای مشهد امروز مشهد ٣٧ درجه است (٢٢ تیرماه ١۴٠٢)

در ۲۴ ساعت گذشته فریمان با دمای هوای ١٧ درجه و شهرستان داورزن با دمای هوای ۴٣ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی بوده‌اند. همچنین بیشترین شدت وزش باد در شهرستان تایباد با سرعت ٧٣ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٣٩ و ٢۵ درجه را به ثبت رسانده است امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٣٧ و در خنک‌ترین ساعات به ٢٣ درجه خواهد رسید.

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی همچنان امروز پدیده غالب جوی افزایش سرعت وزش باد در سطح استان است که در اکثر نقاط وزش باد شدید توام با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و با احتمال بروز خسارت خواهد بود. برای نواحی بادخیز شرقی استان طوفان گردو خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

از فردا از سرعت وزش باد در سطح استان کاسته می‌شود ضمن اینکه از هفته آینده در نیمه شمالی استان افزایش ابرناکی را خواهیم داشت و از روز یکشنبه به ویژه در در شمال غرب استان شاهد رگبار باران و رعد و برق خواهیم بود.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ١٠۴ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩١ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه الهیه، سرافرازان، شهر، چمن، مفتح، شهید آوینی و خیام جنوبی در شرایط ناسالم قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا