پیش بینی روزانه

هواشناسی امروز ۲۰ تیر ماه | تهران امروز گرمترین روز هفته را تجربه می‌کند | رگبار باران در برخی استان‌ها | کاهش دما در شمال کشور

روند افزایش دما امروز سه شنبه در اغلب مناطق کشور ادامه دارد تا جایی که دمای پایتخت امروز به حدود ۴۰ درجه خواهید رسید و تهران امروز گرمترین روز هفته را تجربه خواهد کرد

 

روزهای سه شنبه و چهارشنبه(۲۰ و ۲۱ تیرماه) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. این وضعیت سه شنبه در شمال آذربایجان شرقی و غربی و چهارشنبه در خراسان شمالی نیز پیش بینی می.شود. شدت بارش در این دو روز در استان گیلان خواهد بود.

 

 پنجشنبه و جمعه (۲۲ و ۲۳ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و بارش پراکنده و شنبه (۲۴ تیرماه)در برخی نقاط شمال غرب و شمال شرق رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

 

سه شنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و چهارشنبه در خراسان شمالی کاهش دما رخ خواهد داد. در این دو روز در جنوب سیستان و بلوچستان نیز در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

 

از اواخر سه شنبه تا جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک و در منطقه زابل توفان گردوخاک پیش بینی می‌شود. دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی ، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور نیز در دو روز آینده در برخی ساعات با وزش باد شدید و در نقاط مستعد با گردوخاک مواجه خواهند بود.

 

 دریای خزر روزهای سه شنبه تا پنجشنبه و خلیج فارس در روز پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

 آسمان تهران فردا (۲۱ تیر) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۲۲ تیر) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا