پیش بینی روزانه

هشدار قرمز سازمان هواشناسی به تهرانی ها | خطر سیل و طغیان رودخانه ها در این استان ها ۱۴۰۲/۴/۱۲

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های اردبیل،‌گیلان، مازندران،‌گلستان،‌ خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

این شرایط روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای شمال استان‌های آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی،‌ اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی شده است.

 

پنجشنبه و جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و در سایر مناطق کشور جو نسبتاً پایداری پیش‌بینی می‌شود. طی ۵ روز آینده در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب غرب کشور و بخش‌هایی از استان‌های قم،‌مرکزی،‌جنوب تهران و شمال و شرق اصفهان وزش باد،‌گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

 

طی این مدت در مناطق شرقی کشور به‌ویژه زابل رخداد طوفان شن همراه با کاهش دید و کیفیت هوا انتظار می رود. طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان و نیمه غربی خلیج‌فارس و روز جمعه تنگه هرمز مواج است. 

 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا