پیش بینی روزانه

تداوم وزش باد در خراسان رضوی | آغاز کاهش دما از امروز در مشهد (١١ تیرماه ١۴٠٢)

در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با دمای هوای ١٨ درجه و شهرستان‌ مه ولات با دمای هوای ۴۵ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.همچنین بیشترین شدت وزش باد در شهرستان‌‌های سبزوار و داورزن با سرعت ۶١ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

 با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٣٨ و ٢٣ درجه را به ثبت رسانده است، امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٣۵ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٢١ درجه خواهد رسید. 

 

براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی تا اواخر هفته پدیده غالب جوی در سطح استان وزش شدید باد خواهد بود که همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و در مناطق بادخیز با احتمال بروز خسارت است.

 

وی با بیان اینکه فردا به طور موقت از شدت وزش باد کاسته می‌شود امروز و فردا در نیمه شمالی استان افزایش ابرناکی و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات بارش رگباری باران توام با رعد و برق رخ خواهد داد.

 

امروز کاهش ٣ تا ۵ درجه ای دمای حداکثری در سطح استان آغاز می‌شود و پس از آن تغییرات دمایی تا انتهای هفته قابل ملاحظه نخواهد بود.

 

 شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٩٨ بوده و امروز مشهد با شاخص ٩۴ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاههای خاقانی، چمن و الهیه در شرایط ناسالم قرار دارند.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا