پیش بینی روزانه

دمای هوا در برخی نواحی خراسان رضوی روز شنبه به ۴۴ درجه می‌رسد | ۱۴۰۲/۴/۸

با بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا روزهای ابتدایی هفته آینده، با شدت و ضعف افزایش سرعت وزش باد پدیده جوی غالب خواهد بود که گاهی وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و در نواحی بادخیز و مستعد با احتمال بروز خسارت پیش‌بینی می‌شود.

 

طی این مدت در نیمه شمالی استان بطور متناوب افزایش ابرناکی رخ خواهد داد.

 

ضمن اینکه هوای گرم کماکان در استان ماندگار خواهد بود و انتظار داریم روز شنبه (گرم‌ترین روز) حداکثر دما در نواحی گرمسیر استان به حدود ۴۴ و در مشهد مقدس به ۳۹ درجه سلسیوس برسد.

 

 وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس طی فردا جمعه را صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد در ساعات بعدازظهر گاهی وزش باد به نسبت شدید و افزایش ابر پیش بینی کرد.

 

 طی ۲۴ ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای ۱۶ درجه سلسیوس خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای ۴۳ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرستان‌های استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت نوسانات دمایی در شهر مشهد مقدس بین ۲۴ و ۳۸ درجه سلسیوس گزارش شده است. همچنین بیشترین شدت وزش باد در ایستگاه هواشناسی خواف با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا