پیش بینی روزانه

امروز رگبار پراکنده و رعد و برق در ۴ استان | ۱۴۰۲/۴/۸

امروز (پنجشنبه‌) در شمال آذربایجان غربی‌ و ارتفاعات‌ شمال هرمزگان و جمعه‌ در شمال آذربایجان شرقی‌ و اردبیل‌ در ساعات‌ بعدازظهر افزایش‌ ابر گاهی‌ رگبار پراکنده و وزش‌ باد رخ‌ می‌دهد.

 

در شمال شرق‌ و شرق‌ کشور به ویژه در منطقه‌ زابل‌ وزش‌ باد شدید گاهی‌ با خیزش‌ گردوخاک‌ پیش‌ بینی‌ می‌شود و در سایر مناطق‌ کشور جوی آرام و پایدار مستقر خواهد بود.

 

شنبه‌، علاوه بر اینکه‌ در شمال آذربایجان غربی‌ و آذربایجان شرقی‌ بارش‌ پراکنده رخ‌ می‌دهد، با نفوذ جریانات‌ خنک‌ شمالی‌ به‌ سواحل‌ دریای خزر در شرق‌ اردبیل‌، گیلان، مازندران و برخی‌ مناطق‌ گلستان بارش‌ باران گاهی‌ رعدوبرق‌ و کاهش‌ نسبی‌ دما رخ‌ می‌دهد

 

یکشنبه‌ در غرب‌ گیلان، مازندران و ارتفاعات‌ گلستان بارش‌ ادامه‌ خواهد داشت‌ و در خراسان شمالی‌ و شمال خراسان رضوی وزش‌ باد و کاهش‌ نسبی‌ دما رخ‌ می‌دهد.

 

دوشنبه‌ در شمال آذربایجان غربی‌ و سه‌شنبه‌ در دامنه‌های البرز واقع‌ در استان مازندران رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

 

از روز شنبه‌ وزش‌ باد در شمال شرق‌ و شرق‌ کشور افزایش‌ یافته‌ و به‌ مناطقی‌ از جنوب‌ شرق‌، مرکز و دامنه‌ های جنوبی‌ البرز گسترش‌ می‌یابد که‌ خیزش‌ گردوخاک‌ سبب‌ کاهش‌ دید و کیفیت‌ هوا در برخی‌ از این‌ مناطق‌ خواهد شد.

 

شرق‌ دریای عمان در ۵ روز آینده و دریای خزر روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ مواج است.

 

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا