پیش بینی روزانه

آغاز رکوردشکنی گرما در خراسان رضوی | ۱۴۰۲/۴/۶

با ورود جریان های گرم به استان، دمای هوا در روزهای آینده به اوج خود خواهد رسید و رکورد دیگری در افزایشی دما ی سال جاری خراسان رضوی به ثبت می‌رسد.

 

 آخرین روز فصل بهار سال جاری با ثبت دمای ۴۵ درجه در شهرستان مه ولات، تاکنون گرمترین روز امسال در خراسان رضوی بوده است که با توجه به نقشه های هواشناسی به احتمال فراوان در روزهای آینده دمای بالاتری در نقاط گرمسیری استان به ثبت برسد.

 

 روند افزایشی دما از صبح امروز آغاز شده است که بنا بر تحلیل نقشه های هواشناسی تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت و دما را در بیشتر نقاط خراسان رضوی به بالای ۴۰ درجه افزایش می دهد.

 

روند افزایشی دما از صبح امروز آغاز شده است که بنا بر تحلیل نقشه های هواشناسی تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت و دما را در بیشتر نقاط خراسان رضوی به بالای ۴۰ درجه افزایش می دهد.

 

 همچنین وزش باد نیز پدیده غالب در استان است. این نمود در مناطق بادخیز غربی و جنوبی همراه با خسارت و کاهش دید خواهد بود.

 

 در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۲ و سرخس با ۳۹ درجه سلسیوس به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند و در همین بازه زمانی، کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۲۵ تا ۳۲ درجه را به ثبت رساند.

 

دمای فعلی مشهد ۳۳ درجه سلسیوس است که امروز در گرمترین ساعات به ۳۶ درجه سلسیوس خواهد رسید.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا