پیش بینی روزانه

هشدار زرد باد و باران برای ۱۵ استان کشور | ۱۴۰۲/۴/۱

امروز در نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، ارتفاعات و دامنه ها در گیلان، مازندران و شرق سیستان و بلوچستان، با پیش بینی رگبار، تگرگ، رعدو برق و وزش باد شدید هشدار زرد برقرار است.

 

بر اساس این هشدار در این استان ها، احتمال سیلابی شدن رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه، شکستن درختان فرسوده و سقوط اشیاء از ارتفاع وجود دارد.  

 

هموطنان در این مناطق از توقف در حاشیه رودخانه‌ها، صعود به ارتفاعات و ایستادن در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده خودداری کنند.

 

در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، جنوب ایلام، غرب خوزستان، البرز، جنوب تهران، نیمه شرقی سمنان و شرق اصفهان نیز باتوجه به پیش بینی وزش باد شدید و گردوخاک، هشدار زرد صادر شده است.

 

در مناطق مذکور، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری (از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت)، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاع و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال وجود دارد.

 

هموطنان به ویژه بیماران قلبی تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد‌های غیرضرور خودداری کنند. احتیاط در تردد‌های جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان هاست

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا