پیش بینی روزانه

کاهش تدریجی دما و تداوم وزش باد شدید در خراسان رضوی (٣١ خرداد‌ماه ١۴٠٢)

در ٢۴ ساعت گذشته فریمان با ١٨ درجه و مهولات با ۴٣ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده‌اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان سبزوار با سرعت ۵٠ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. 

 

با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٢۵ و ٣۶ درجه را به ثبت رسانده است، امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٢٣ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٣۶ درجه خواهد رسید. 

 

 براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی کماکان وزش باد شدید پدیده غالب جوی در سطح استان است و این وضعیت تا اواسط هفته آینده در سطح استان ادامه دارد و در مناطق بادخیز و مستعد استان وزش باد همراه با گردوخاک، کاهش دید، کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت است.

 

 همچنین برای امروز بعدازظهر افزایش ابرناکی را در سطح استان را خواهیم داشت که برای مناطق شمال غرب استان احتمال بارش‌های رگباری پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

 

 دمای هوا از فردا پنجشنبه به تدریج کاهش خواهد داشت و خصوصا اوایل هفته آینده چند درجه‌ای از شدت گرما در سطح استان خراسان رضوی کاسته می‌شود.

 

 با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ١١٠ بوده و امروز مشهد با شاخص ٨۵ در شرایط قابل قبول قرار دارد. ایستگاه‌های سرافرازان، هفت حوض، خاقانی، کریمی، شهر، چمن و الهیه در شرایط ناسالم قرار دارد.

آرمان ابراهیمی

آرمان ابراهیمی در رشته دیپلم تجربی خرداد ۱۴۰۲ به سایت هواشناسی مشهد و استان پیوست او درباره خود می گوید: متولد بهمن ۱۳۸۲ و زاده شیراز هستم و در ریاضی مقام المپیاد دارم. علاقه شدید من به آب و هوا الخصوص بهمنی بودن من این شوق را در من بیشتر کرده  و یکی از اولویت هام فعالیت در زمینه هواشناسی هست و تا اخرین لحظه این علاقه خود را ادامه داده تا در این زمینه پیشرفت و نتیجه خوبی بگیرم  و خدمتی به جامعه ایران و ایرانی کرده باشم. در حال حاظر در اکوسیستم هواشناسی مشهد و استان مشغول خدمت هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا